Bazı oyuncularımızın alacaklarından ötürü FIFA’ya başvurarak kulübümüze ihtarname çektiklerine dair yazılı basın ve sosyal medyada yer alan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.
Geçtiğimiz sezonlarda kulübümüzde forma giyen bazı yabancı futbolcuların FIFA nezdinde hukuki süreçleri devam eden dosyaları bulunmakla beraber, 2020-2021 sezonu itibariyle Türkiye Futbol Federasyonu’na bildirilen güncel kadromuzda yer alan hiçbir oyuncumuzun alacaklarından ötürü FIFA’ya yaptığı yeni bir başvuru bulunmamaktadır.
‘‘Altay’da ödeme krizi’’ ve benzer başlıklarla çıkan haberler gerçeği yansıtmadığı gibi, haberin son haftalarda yaşadığımız hakem hataları ve bazı rakip camiaların kulübümüz hakkında yaptığı açıklamaların hemen ardından yayımlanması üzücü, düşündürücü ve manidardır.
Büyük Altay’ın bu sezon bir üst lig hedefinde her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlendiğini hatırlatır, ne asırlık camiamızı karalamaya yönelik haberlerin, ne de dış mihrakların yaptığı dezenformasyon girişimlerinin bizleri bu hedeften geri bırakamayacağını tüm spor kamuoyuna duyururuz.

Altay Spor Kulübü
Yönetim Kurulu