Başkanımız Sn. Özgür Ekmekçioğlu, İttifak Holding Konyaspor maçında Cesar Pinares’e kırmızı kart gösterip yayın içindeki pozisyonu ceza sahası içine taşıyan hakem Abdülkadir Bitigen’e büyük tepki gösterdi.
 
Bitigen’in önce gole giden Leandro Kappel’e 35. dakikada yapılan bariz faulü es geçtiğini, taktir haklarının tamamını rakipten yana kullandığını vurgulayan Ekmekçiolu, “Abdülkadir Bitigen, Türk futbolunun asla silinmeyecek kara lekesi olan Diyarbakırspor-Altay maçının olaysız geçtiğini rapor eden Gözlemci Galip Bitigen’in oğludur.
 
Daha önce de Abdülkadir Bitigen’in yönettiği maçlarda ağır darbeler aldık. Hakemliğin babadan oğula geçmesine alıştık, ancak görüyoruz ki artık kulüp düşmanlığı da mirasa dahil oldu” dedi.
“Bir hakem tek pozisyonda iki kez hatalı kararı nasıl verebiliyor, bunu birinin çıkıp Altay Spor Kulübü’ne ve spor camiasına anlatması lazım” vurgusu yapan Ekmekçioğlu, “Pinares’in sırtı topa dönükken eline çarpan topta karar devam olmalıydı. Ancak bununla yetinmeyip pozisyonu ceza sahası içerisine taşıma kararı ise tam bir faciadır” diye konuştu.
 
Altay’ın bu sezon hakem kararları nedeniyle ağır darbeler aldığına da dikkat çeken Başkanımız Sn. Özgür Ekmekçioğlu, “Kasımpaşa ile oynadığımız maçta Tugay Kaan Numanoğlu, Marco Paiaxo’nun attığı golü ofsayt nedeniyle iptal etti, Cebrail Karayel’e kırmızı kart gösterip, Kazımcan Karataş’ın ceza sahasındaki normal hareketini penaltı olarak değerlendirdi.
 
Ziraat Türkiye Kupası’ndaki Beşiktaş maçında bu kez Ali Şansalan, Naderi’ye ceza sahasında yapılan sert hareketi görmezden geldi. Giresunspor maçında yine Tugay Kaan Numanoğlu VAR kararıyla olmayan pozisyonda gol kararı verdi. Bunların hepsi üst üste geldi ve ne yazık ki artık güven duygumuzu kaybettik” dedi.