Başkanımız Sn. Özgür Ekmekçioğlu, Türkiye Futbol Federasyon İcra Kurulu Üyesi ve Milli Takımlar Sorumlusu Sn. Hamit Altıntop’u İstanbul’da ziyaret etti.

Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi’ndeki ziyarete, Altay Spor Kulübü Başkan Vekili Sn. Cem Torunoğlu da eşlik etti.

Altıntop’a yeni görevinde başarılar dileyen Başkanımız Sn. Özgür Ekmekçioğlu, kulübümüzün yapılanması, Türk futbolundaki önemi ve bugüne kadar yetiştirdiği futbolcular hakkında da bilgilendirmeler yaptı.

Altıntop’un Dünya futbolunda önemli bir isme sahip olduğunu vurgulayan Başkanımız “Milli Takımımız’ın başarılı olacağına inanıyoruz ve her zaman gurur duyuyoruz” dedi.

Altay’ın Türk futbolunun en önemli yetiştirici kulüplerinden biri olduğunun altını çizen Başkanımız Sn. Özgür Ekmekçioğlu, Altıntop’a yaptığı bilgilendirmede “Süper Lig’in yetiştirici kulübüyüz ve bugün farklı kulüplerde forma giyen sekiz oyuncumuz var. Bugüne kadar Avrupa’nın üst düzey liglerinde, altyapımızdan yetişen yedi oyuncu görev aldı. Milli takımlar ve Süper Lig’e her dönemde önemli kazanımlar sağladık” ifadelerini kullandı.

Sn. Hamit Altıntop da Altay’ı yakından takip ettiğini, Mustafa Denizli liderliğindeki A Takım’ın Süper Lig’in değerini artırdığını ifade etti. Ziyaretin sonunda Başkanımız Sn. Özgür Ekmekçioğlu, Altıntop’a üzerinde isminin yazılı olduğu formamızı hediye etti.