Başkanımız Sn. Özgür Ekmekçioğlu, Demir Grup Sivasspor maçının 80. dakikasında Ayobami Kayode’nin attığı golün yüzde yüz ofsayt olduğunu vurgulayarak, “VAR, herkesin gözüyle gördüğü bir şeye, elindeki yüksek teknolojiye rağmen nasıl hatalı bakabiliyor aklım almıyor” dedi.

“Çekilen ofsayt çizgisi bile VAR’ı yalanlıyor” vurgusu yapan Ekmekçioğlu, “Goutas topu kafayla arkaya indirdiği anda Kayote, İbrahim Öztürk’ün önünde ve net ofsayt pozisyonunda. Hakem bunu net görüp, kararını veriyor ama VAR’dan Emre Malok devreye girip çizilen çizgiye rağmen golü verdiriyor” diye konuştu.

Bu sezon 13 ayrı pozisyonda haklı olmamıza rağmen hakem ve VAR kararlarıyla gol yedik, aleyhimize penaltı verildi ve golümüz iptal edildi” .Bu maçta da VAR kararı yine aleyhimize çalıştı. Emre Malok’tan başka VAR’a gönderecek hakem mi yok?

Biz, Büyük Altay geçmişine ve saygınlığına yakışır, saygı çerçevesinde açıklamalarla uyarılar yapmaya çalışırken artık bunun da bir yarar getirmediğini üzülerek görüyoruz.

Başkanımız Özgür Ekmekçioğlu, Teknik Direktörümüz Serkan Özbalta’nın istifa kararını “Duygusal bir karar” olarak nitelendirerek, “Yönetim kurulumuz, teknik ekibimiz, futbolcularımız ve personelimiz olarak hepimiz zor şartlar altında mücadele veriyoruz. Mücadelemizi sonuna kadar sürdürmek ve Altay’ımızı sezon sonunda hedefimize ulaştırmak istiyoruz. Bu süreçte doğal olarak yıpranmalar olacak. Hocamız ile hafta boyunca yaptığımız görüşmelerde böyle bir yönelimi yoktu. İzmir’e dönüşte kendisiyle yeniden bir araya gelerek durumu değerlendireceğiz” dedi.