Başkanımız Sn. Murat Pervane, Gaziemir Vali Kutlu Aktaş Tesisleri’mizde Altay Akademi hocalarımızla bir toplantı gerçekleştirdi.

Düzenlenen tanışma toplantısında, altyapımızda oynayan tüm yaş kategorilerinde bulunan hocalarımızdan geniş bir rapor alan başkanımız Murat Pervane “Altay Spor Kulübü, yetiştirici kimliği olan ve Türkiye’nin en fazla spor okulu olan ilk ve tek kulübü. Bünyemizde 10.000’den fazla evladımız alt yaş kategorilerinde ve spor okullarımızda formamızı giymekte. Bu hepimiz için çok büyük bir gurur kaynağı. Altay altyapısı ile tüm Türkiye’ye ve yurt dışına nam salmış büyük bir futbolcu fabrikası. Bünyemizden çıkarttığımız nice başarılı futbolcularımız var. Yaşadığımız bu süreçte bünyemizden ne kadar çok öz kaynak yetiştirebilirsek kulübümüz için maddi manevi iyi olacağı düşüncesindeyim. Bu bağlamda hocalarımız olarak sizlere büyük iş düşüyor. Altay marşını ezbere bilen, Altay kültürünü genç yaşta kazanan, rakibine saygılı ve işini severek yapan gençler yetiştirmek sizlerin en önemli görevi. Bu görevde hepinize güveniyor ve başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Altay Akademi Koordinatörümüz Semih Özü ise “Altay Spor Kulübü yetiştirici kimliği ile Türkiye’nin en fazla spor okulu olan ilk ve tek kulüp. Bu işleyen oyuncu fabrikamızdan ne kadar çok evladımızı A takımımıza kazandırabilirsek hepimiz için büyük bir gurur kaynağı olacağının bilincindeyiz. Hepimizin ortak amacı, kendine güvenen, Altay kültürü ile yetişen evlatlarımıza yol göstermek. Bunun bilinci ile çalışmalarımızı yapıyoruz.” dedi.