Başkanımız Ayhan Dündar, güven tazeledi.

Olağan Seçimli Genel Kurulumuz bugün İzmir Atatürk Stadı içinde bulunan İzmir Faal Futbol Hakemleri Derneği Toplantı Salonu’nda saat 18.30’da gerçekleşti. 29 Mayıs’ta yapılması planlanan ancak yeterli çoğunluk sağlanamadığı için 5 Haziran’a ertelenen genel kurulda seçime tek liste ile gidilirken, Başkanımız Sn. Ayhan Dündar yapılan seçim sonrasında yeniden göreve getirildi.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen genel kurulda Başkanımız Sn. Ayhan Dündar yaptığı açıklamada kenetlenme vurgusu yaparak, geride kalan sezonda desteklerini esirgemeyen camia üyelerine teşekkür etti. Dündar, “Büyük zorluklar çektiğimizi herkes biliyor, ama takımızı hak ettiği ligde tutmayı başardığımız için çok mutluyuz. Bu kadar imkansızlığa rağmen borçlarımızı çok normal şartlarda frenlediğimizi düşünüyorum. Bir şeyleri hep beraber başardığımızı düşünüyorum. Borçlar ve ligde kalma konusunda yardımcı olan herkese, tüm büyüklerime teşekkür ediyorum. Herkesin, o, bu, şu demeden gerçek anlamda birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi inancındayım. Altay camiası çok büyük bir camia. Gerçek anlamda kenetlenme olursa borçlarımız üstesinden gelinemeyecek rakamlar değil” ifadelerini kullandı.

Altyapının önemine de vurgu yapan Başkanımız Sn. Ayhan Dündar, “Transfer tahtası açık olsaydı da gençlerimize güvenme ve onların gelişmesi noktasında önceliğimizi altyapıya verecektik. Altay’ın kurtuluşu öz kaynağındadır” dedi. Dündar, sözlerini şöyle tamamladı: Altay camiasının her zaman insan kaynağına ihtiyacı vardır. Zorlu süreçte gerçek anlamda göreve geldikten hemen sonra içimde umut vardı. Sezona başlarken “Altay küme düşecek, taraftar yönetime el koydu” diye söylentiler oldu. Ancak o değerleri taşımıyorsa o kulübün başında olmasının bir manası yok. Bu anlamda gerçek hissiyatım sahip çıkmak. Geçen sene yeterli derecede destek verilmemesinin temelinde bir şeyler yatabilir. Ancak bundan sonra Altay’ın 1 kurşunu kimseye peşkeş çekmeyecek kişileri ve Altay’ı en üst seviyeye çıkarmak anlamında insanların bize güvenmesini istiyorum. Her desteğin Altay’ın menfaatine olacağının garantisini veriyorum” dedi.

Genel kurul sonrası sandıktan Ayhan Dündar başkanlığında 2 yıllık görev izni alan yönetim kurulumuzda yer alan isimler ise; Ayhan Dündar, Süleyman Özkaral, Ercan Türkoğlu, Azru Külahçıoğlu Altıntoz, Cemil Kaya, Murat Pervane, Aşkın Yenilmez, İhsan Saraç, Erdem Yağız Ergün, Ahmet Öncel, Fuat Ocakoğlu’ndan oluştu.