Yeni sezon hazırlıklarını Afyon’da sürdüren siyah beyazlı ekibimizde genç ve başarılı futbolcumuz Murat Berkan Demir, Altay TV YouTube kanalımıza konuk oldu.

2 sene önce “ukde” yazılı bir tweet atarak Altay maçlarındaki görüntüleri yayınlayan Demir, içinde kalan ukdenin tamamlanmasına yönelik sorulan soruya “ Profesyonel sözleşme imzaladıktan sonra A takımda süre almayı forma giymeyi çok istemiştim. Ancak kiralık olarak 2-3 sene takımdan uzak kaldım. Ama formanın bana geleceğini biliyordum. Mental olarak hep buna hazırladım kendimi. Ancak bu senenin ikinci devresine baktığımız zaman evet o ukde artık geçti diyebiliriz” dedi.

Geçen sezondan bahseden Demir “ geçen sene benim için iyi başlamadı. Ancak ikinci devre kampından sonra gayet iyi geçti her şey. Tuna hocam bana güvendi, abilerim güvendi, u19’a gittiğimde bile bana olan desteklerini esirgemediler, yanımda durdular. Hep beraber iyi bir şekilde sezonu kapattık. “ ifadelerini kullandı.

Kamp ortamını değerlendiren Murat Berkan Demir” Gayet iyi gidiyor, ilk kampta da gayet iyi hazırlanmıştık şu an da son derece iyi geçiyor. Biraz ağrılarımız oluyor tabi ama bununda olması gerekiyor sonucu güzel olacak buna inanıyoruz. Buradaki ortamımız gayet iyi ve bir aile ortamımız var. En büyüğümüzden en küçüğümüze kadar Murat abim, İbrahim Abim, Zeki Abim, Ceyhun Abim, Özgür Abim herkes, teknik ve idari kadromuz olarak herkes birbirine bağlı ve inanıyor. Teknik direktörümüz Tuna Hocam alt yapıdan geldi bizim gibi, yardımcısı Fatih Hocam o da alt yapıdan geldi bizler gibi, Özkan Hocam yıllardır bizle alt yapıda beraber çalıştı. Genel Müdürümüz Atakan Abim en başından beri hepimizin arkasında durdu, sağlık ekibinden personeline kadar, en ufağımızdan en büyüğümüze kadar hepimizin arkasında durdu. Medya Direktörümüz Civan Abim her zaman yanımızdaydı. Malzemecilerimiz Mustafa Abim, Orhan Abim, İnan Abim. Çok güzel bir ortam var burada hep beraber kenetlendik. İçerdeki herkes Altaylı olduğu tabiri caizse Altay Altaylılarındır, burası bizim evimiz ve her zaman öyle kalacak.” dedi.

Akademi takımımızdan A takımımıza yükseldiğim için, şu anda da bu durumu yaşayan genç futbolcularımıza karşı ekstra bir sorumluluk hissediyor musun?

Benim şu an olduğum konum yaşım gereği tam olarak bağlantı noktasında kalıyor. Hem büyüklerim hem küçüklerim arasında kaldım. O aradaki geçişi sağlamaya çalışıyorum bizden sonraki gençlere öncülük etmeye çalışıyorum. O konuda örnek aldığım isimler Murat Uluç, İbrahim Öztürk. Onlar gibi olmak için bu yollardan geçmemiz gerekiyor.” İfadelerine yer verdi.

Yeni sezon öncesi taraftarlara ve camiaya “ bizlere güvenmeye devam etsinler, yanımızda olmaya devam etsinler. Burada her şey yolunda hiç merak etmesinler” dedi.

https://youtu.be/rtx37Ihn_-U