Play-off takibinde Denizlispor deplasmanına odaklanan Altay’da Teknik Direktör Sait Karafırtınalar, babası Cemal Karafırtınalar’ın sürpriz ziyaretiyle moral buldu.

Altay Teknik Direktörü Sait Karafırtınalar’ın antrenman öncesi konuğu, babası-duayen futbol adamı Cemal Karafırtınalar oldu. Altay’a futbolcu ve teknik adam olarak yıllarca hizmet eden Cemal Karafırtınalar uzun bir aranın ardından adım attığı Gaziemir Vali Kutlu Aktaş Tesislerinde olmaktan büyük heyecan duyduğunu, oğlunun teknik direktörlük görevinde olmasının ise kendisini gururlandırdığını söyledi. Altay’ın efsane ismi Bayram Dinsel’in yakın akrabası olduğunu hatırlatan Cemal Karafırtınalar; ‘‘Ailemiz için Altaylı olmak bir gelenek, büyük bir şereftir. Oğlumun yönettiği antrenmanı izlemekten ayrı bir keyif alıyorum. Tüm ekibe Denizlispor maçında başarılar diliyorum.’’ dedi.

Babasının sürpriz ziyaretiyle duygusal anlar yaşayan Sait Karafırtınalar ise; ‘‘Altyapısından yetiştiğim Altay’a teknik adam olarak dönmenin mutluluğunu yaşıyorum. Kariyerimde babamın emeği elbette çok büyük. Ziyareti benim adıma çok kıymetli. Biz ailecek Altaylıyız. Zorlu lig mücadelesinde bu bizler için ayrı bir motivasyon kaynağı oluyor. Bu bir bayrak yarışı, belki de yıllar sonra benim oğlum bu bayrağı devralıp aynı gururu bana da yaşatabilir.’’ şeklinde konuştu.