Başkanımız Sn. Özgür Ekmekçioğlu, Beşiktaş maçı sonrası yaptığı açıklamada hakemlere büyük tepki gösterdi.

Çaykur Rizespor ve Beşiktaş maçlarında VAR’da görev yapan hakemlere büyük tepki gösterdi.

“Artık bıçak kemiğe dayandı, yeter” vurgusu yapan Altay’a karşı alenen haksızlıklar yapıldığını belirten Ekmekçioğlu “Tüm iyi niyetimizle bakmaya çalışmamıza rağmen ortada bir kasıt olduğunu görüyoruz” dedi.

Geçen haftaki Çaykur Rizespor maçında Fabricio’nun ceza sahasındaki karambolde Zeki Yıldırım’a yaptığı hareketin net penaltı olduğunu hatırlatan Başkanımız, “Bu kez de Beşiktaş maçının uzatma dakikalarında Martin Rodriguez’in çalımında Beşiktaşlı futbolcu yerde topu elle kesti. Biz iki haftada iki pozisyonu da tribünden net gördük, geçen hafta yayıncı kuruluştaki programda Lale Orta, Deniz Çoban ve Bülent Yıldırım, Fabricio’nun hareketinin tartışmasız penaltı olduğunu ifade etti.

VAR zaten böyle pozisyonlarda hakeme yardımcı olmak için var. İki kritik maçta ve bu kadar önemli pozisyonlarda VAR devreye girerek net penaltıyı hakeme her açıdan göstermesi ve kararda aktif rol oynaması gerekirdi. Diğer yandan hakem Volkan Bayarslan’ın böylesine önemli bir karar için izlemeye bile gitmemesini hiç bir mantık kabul edemez” diye konuştu.

Benzer durumun Beşiktaş ile oynanan Ziraat Türkiye Kupası’nda Rosier’ in Naderi’ye ceza sahasında yaptığı harekette de yaşandığını ifade eden Başkanımız Sn. Özgür Ekmekçioğlu, “Bazı pozisyonlar tartışılabilir. Ancak tüm Türkiye aynı kararda birleşiyorsa artık bunun farklı bir yorumu olamaz. En çok üzüldüğümüz konu ise net olan her hatalı kararın aleyhimize verilmesi” ifadelerini kullandı.