Altay’ımızın Yunan yıldızı Andreas Tatos, takımımızda üst lig deneyimi yaşamış çok sayıda oyuncu bulunmasının Süper Lig yarışında kendileri için büyük avantaj olacağını söyledi.

Tüm dünyada yaşanan korana salgını nedeniyle liglere ara verilmesinin ardından bireysel çalışmalarına İzmir’deki evinde devam eden Andreas Tatos, dünyanın farklı ülkelerindeki arkadaşları ile konuştuğunu kaydederek; “İnsanlar hiç kimsenin istemediği bir şekilde hayatlarını kaybediyor. Çok üzücü bir durum yaşanıyor. Yunanistan’daki dostlarımla konuşuyorum. Orada da herkes sağlığını bir şekilde korumaya çalışıyor. Liglere ara verilmesinden sonra tesislerde hocamız bizim ile bir toplantı yaptı. Yaşanan süreç hakkında bilgiler verdi. O günden itibaren evimizde bireysel çalışmalar yapıyoruz. Yine imkanlar dahilinde izole bir şekilde tesislere gelip çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

YALÇIN KOŞUKAVAK İLE TEKRAR TOPARLANDIK

Teknik Direktör Sait Karafırtınalar’dan sonra göreve gelen Ali Tandoğan’ın fazla tercih etmediği tecrübeli oyuncu, devre arası kamp kadrosuna dahil edilmediği dönemi şu sözlerle değerlendirdi: “Ben profesyonel olarak çalışmalarıma devam ettim. Ancak Ali Tandoğan beni oyun planı içinde fazla düşünmedi. Antalya kampının kadrosuna alınmadığımı görünce şaşırdım. Yine de Altay’ın sözleşmeli oyuncusu olarak çalıştım ve kendimi hazır tuttum. İkinci yarı başlayınca Ali Tandoğan bazı maçlarda bana görev verdi. Sonrasında kulüpte hem idari hem de teknik anlamda bazı değişiklikler yaşandı. Yalçın Koşukavak teknik direktör olduktan sonra daha fazla süre almaya başladım. Tecrübeli bir oyuncu grubu olduğumuz için Koşukavak’ın yaptırmak istediklerine çabuk uyum sağladık ve iyi bir form grafiği yakaladık.”

SÜPER LİG İÇİN İDDİALIYIZ

Liglere ara verilmeden önce iyi bir performans sergilemeye başladıklarını hatırlatan yıldız oyuncumuz, “Liglere ara verilmesi bizim gibi tüm takımları etkiledi. Bence bu arayı hem psikolojik hem de fiziksel olarak iyi geçiren takım, ligler tekrar başladığında avantajlı olacaktır. Tüm takım arkadaşlarımla Whatsapp üzerinden konuşuyoruz. Herkes kendini en iyi şekilde hazır tutmaya çalışıyor. Tüm arkadaşlarım bir an önce liglerin başlamasını istiyor” şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz sezon devre arası Elazığspor’dan Altay’a gelen tecrübeli orta saha oyuncusu TFF 1. Lig ve Türkiye’yi yakından tanıdığını söyleyerek, Altay’da forma giyen oyuncuların birçoğunun geçmişte üst liglerde mücadele ettiği için tecrübelerinin oldukça fazla olduğunu vurguladı. Tatos Süper Lig yarışında kalan 6 haftada tecrübenin de işin içine gireceğini söyleyerek; ‘‘Takımımızda Süper Lig deneyiminin yanı sıra başka ülkelerde üst seviyelerde oyuncuların sayısı oldukça fazla. Saha içinde neler yapmamız gerektiğini çok iyi biliyoruz. Ben tecrübemizle kalan 6 haftayı iyi bir şekilde tamamlayarak ilk 2’den olmazsa bile Play-off’tan Süper Lig biletini alacağımıza inanıyorum” dedi.