Altay Voleybol, TVF Kadınlar 2. Lig’inde sezona galibiyetle başladı.

Uzun yıllar sonra Voleybol branşında profesyonel liglere geri dönen Altay Voleybol Takımımız, Türkiye Voleybol Federasyonu 2. Lig’inde mücadele etmeye başladı.

Altay Voleybol Takımımız, Sezonun ilk maçında 9 Ekim Pazar saat 13:00’da Torbalı 7 Eylül Salonu’nda Özay Gençlik Spor Kulübü’ne konuk olduğu karşılaşmadan 3-0 galibiyetle ayrılan taraf oldu.

Maça hızlı ve etkili başlayan Altay Voleybol takımımız rakibine setlerde 16-25 / 16-25 / 8-25 üstünlük sağladı ve iyi bir çıkarttı.

Uzun yıllar sonra tekrar profesyonel liglere dönen ve ilk maçında fark yaratan Altay Voleybol Takımımız, maç sonrası sosyal medyada taraftarlarımız ve camiamızdan büyük destek gördü.

Kızlarımız, TVF Kadınlar 2. Lig’i 2. Hafta karşılaşmasında 16 Ekim Pazar saat 14.00’da Gaziemir Spor Salonu’nda Forza Spor Kulübü ile karışılacak.

Altay Voleybol Takımımızın sezon açılışı maçına katılan başkanımız Ayhan Dündar maç son yaptığı açıklamada “ Kızlarımızın ilk maçında yanında olmak o heyecanı yaşamak istedim. Kadın Futbol takımımız, Voleybol takımımız ve bu iki branşın alt yapı spor okullarındaki kızlarımızın sayısının çoğalması bizleri gururlandırıyor. Kız çocuklarımıza, kadınlarımıza sporun ve hayatın her anında değer vermeye, onlarla beraber yol yürümeye devam edeceğiz. Voleybol şubemizde emeği olan herkese teşekkür ediyor, galibiyet için kızlarımızı, evlatlarımızı tebrik ediyorum.” dedi.

Altay Voleybol Şube Başkanı Hasan Tahsin Karahan yaptığı açıklamada “ Uzun yıllardır Voleybol şubesini yaşatmaya, Altay’ın spor kulübü olduğunu tekrar herkese hatırlatmaya var gücümüzle çabalıyoruz. Bu noktada kulübümüz ile sürekli temas halindeyiz. Bizlere çok destek oluyorlar. Aynı şekilde camiamız da Voleybol şubemizi bağrına bastı. İlk karşılaşmamızda kazandığımız için kızlarımızı, teknik heyetimizi ve tüm emeği geçenleri tebrik ediyorum. Şimdi 16 Ekim’de ikinci maçımıza çıkacağız. Gaziemir Spor Salonu’nda oynayacağımız karşılaşmaya tüm taraftarlarımızı bekliyoruz.” İfadelerini kullandı.