Bu sezon Kadın Futbol Ligi’nde mücadele edecek kulübümüz, “Futbol sadece erkek oyunu değildir” parolasıyla yola çıktı.

Süper Lig’e süper bir başlangıç yapan Altay’da Kadın Futbol Takımı da bu sezon Turkcell Kadın Futbol Ligi’nde mücadele edecek. Gönüllülerden oluşan yönetim ekibimizde dört kadın Ceren Enç, Sena Yazıbağlı, Gözde Güven ve Sinem Çavdar yer alıyor.

Kulüp Başkanımız Sn. Özgür Ekmekçioğlu, “Futbol, sadece erkek oyunu değildir yaklaşımından hareketle kadınların ağırlıkta olduğu bir ekip kurduk. Kadın futbolu, yükselen bir değer ve Altay Spor Kulübü olarak bu konuda öncü olmak istiyoruz” dedi.

Ekmekçioğlu, “Sürdürülebilir olmak en temel prensibimiz” vurgusu yaparak, “Kadın futbolu, toplumu kucaklayan ve yenilikçi kulübümüzün vizyonuna çok uygun. Kadın antrenörler, kadın yöneticiler ve kadın futbolcular yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bu bir sosyal sorumluluk projesinde çok öte bir adım. Kadınlarımızı futbolda hak ettiği noktaya taşımak, gelişen süreçte erkek egemen algıyı değiştirmek istiyoruz. Ne yazık ki ülkemizde kadın futbol antrenörü sayısı yüzde bir” diye konuştu.

Altay Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Cenk Decdel, siyah-beyazlı ekibimizin bu sezon ilk beşi hedeflediğini belirterek, “Genç ve yeni bir ekibimiz. Ancak heyecanlı, hevesli ve istekliyiz. Altay adının olduğu her yerde olduğu gibi iddialıyız” dedi.

Tecrübeli kaptan Suzan Durmaz ise “Birlik-beraberlik başarıyı getirecek” saptamasında bulunarak, “Altay, benim için yepyeni bir heyecan. Sadece İzmir’de değil tüm Türkiye’de kadın futbolunun öncüsü olmak istiyoruz” yorumu yaptı.

Genç oyuncularımızdan Hazal Köse işe duygularını şöyle özetledi: “İlk kez profesyonel bir ekipte forma giymenin heyecanını yaşıyorum. Amatör olarak futbol oynuyordum, ilk kez giyeceğim formanın Büyük Altay olması benim için büyük onur. İzmir’i ve kulübümüzü en iyi şekilde temsil edeceğimize inanıyoruz.”