Önce Covid-19, ardından deprem felaketiyle sarsılan takımımız, Menemen ve Bursaspor zaferlerinden sonra 7. Hafta erteleme maçında Giresunspor’u ağırladı. Beraberlikle sonuçlanan maçta, rakip takımın golünü 31. dakikada tartışmalı bir pozisyonla Caner Hüseyin Bağ atarken, 82. dakikada eşitliği sağladık. Bu sonuçla son çıkılan 3 maçta 7 toplayan ekibimiz zirve yarışında ‘Bende varım’ diyerek ayağa kalktı ve rakiplerine mesaj verdi!

‘HERKES RAHATLAMIŞTIR’

Maçın ardından basına konuşan Teknik Direktör’ümüz Yücel İldiz, bu maçtan sonra herkesin rahatlamış olacağını düşündüğünü söyleyerek, “Kendi maçlarını bırakıp bizim maçlardaki pozisyonlarla uğraşanlar rahatlamıştır herhalde. Hakem hataları her zaman olacak, birçok maçta haksızlığa uğradık hiçbir şey demedik ama bugün herkes rahatlamıştır. Bir maç bu hale getirilmez. Tüm yetkili arkadaşlara sesleniyorum, maçlar sahada oynansın. Kimsenin etkisinde kalmayalım” ifadelerini kullandı.

Bornova Aziz Kocaoğlu Stadı:

Altay: Cihan Topaloğlu, Tolga Ünlü, İbrahim Öztürk, Berkay Sülüngöz, Özgür Özkaya, Regattin (Dk. 46 Kappel), Yılmaz Özeren (Dk. 67 Yekta Kurtuluş), Harun Alpsoy, Ziya Alkurt (Dk. 90+1 Eren Erdoğan), Erhan Çelenk (Dk. 67 Gnanduillet), Paixao

Giresunspor: Tolgahan Acar (Dk. 46 Onurcan Piri), Kerem Kalafat, Diarra, Sadi Karaduman, Hayrullah Bilazer, Tavares (Dk. 73 Sergen Piçinciol), Erol Can Akdağ, Uzodimma, Caner Hüseyin Bağ, Traore (Dk. 62 Muhammed Himmet Ertürk), Eren Tozlu

Goller: Dk. 31 Caner Hüseyin Bağ (Giresunspor), Dk. 82 Sergen Piçinciol (kendi kalesine) (Altay)

Sarı kartlar: Dk. 8 Erol Can Akdağ, Dk. 70 Hayrullah Bilazer, Dk. 81 Sergen Piçinciol, Dk. 87 Eren Tozlu (Giresunspor), Dk. 18 Erhan Çelenk, Lokman Gör (ilk yarı bitiminde yedek kulübesinde) Dk. 43 Tolga Ünlü, Dk. 50 Kappel, Dk. 58 Berkay Sülüngöz, Dk. 62 Harun Alpsoy (Altay)