Kulübümüze hizmet etmiş kişileri onore etmek için Altay Sosyal Dayanışma Derneğimizin düzenlediği ‘‘Vefa Geceleri’’nin 8.’si, uzun yıllar İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevinde bulunmuş, kurumun efsane başkanlarından Bahri Vreskala adına organize edildi.

Döneminde kulübümüze özellikle tesisleşme konusunda büyük katkı sağlayan Vreskala için düzenlenen geceye camiamızın duayen isimlerinden Kemal Zorlu, As Başkanımız Sabri Sevenoğlu, Altay camiasının önde gelen isimleri katıldı. Gecede Vreskala’ya yaptığı hizmetler nedeniyle plaket takdim edildi.

Altay Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Aybars Akoğlu, Bahri Vreskala’nın Gaziemir Kutlu Aktaş Tesisleri’nin Altay Kulübü’ne kazandırılmasında büyük emeği olduğunu vurgulayarak, “Bu akşam çok heyecanlıyız. Altay’ın bir dikili ağacı yokken Gaziemir Kutlu Aktaş Tesisleri’nin kazandırılmasında büyük emeği çok büyük. Vefa’nın olmadığı yerde camialar olmaz. Biz de Vreskala ile beraberiz. Vefa göstergesi değerleri insan için önemli ama genç arkadaşlar için teşvik edicidir. Altay Kulübü’nde şu anda genç başkan Özgür Ekmekçioğu yönetiyor. Başkan ve yöneticiler takımı üst lige çıkarmak için uğraşıyorlar. İnşallah sezon sonunda şampiyon olacağız. Biz de dernek olarak Altay’ın sosyal kimliğini perçinleştiriyoruz” diye konuştu.

BAHRİ VRESKALA: ALTAYLI SÜLALEDEN GELİYORUM

İzmir ve Türk futboluna büyük katkılar sağlayan Bahri Vreskala da “Devlette uzun yıllar görev yaptım. Görevim sürecinde futbol takımlarına katkı verdim. Altay’ın tesisleri yokken Gaziemir Vali Kutlu Aktaş Tesisleri’nin kazandırılmasında büyük emeğim oldu. Altaylı bir sülaleden geliyorum. Görevim sürecince Büyük Altay’a hayranlıkla baktım. Her zaman kulübe katkılar sunmaya devam edeceğim”