Kulübümüzün sembol isimlerinden, efsane kaptanımız Ayfer Elmastaşoğlu, Altay Sosyal Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen vefa gecesinde duygusal anlar yaşadı.

1967’de Türkiye Kupası’nı ilk kez Anadolu’ya getiren kadromuzda yer alan efsane kaptanımız Ayfer Elmastaşoğlu, Altay Sosyal Dayanışma Derneği tarafından 6.’sı düzenlenen vefa gecesinde onurlandırıldı. Geceye; Kulüp Başkanımız Sn. Özgür Ekmekçioğlu, As Başkanımız Sn. Sabri Sevenoğlu, Sportif Direktörümüz Sn. Özden Töraydın, Yönetim Kurulu Üyesimiz Sn. Koray Battal, Yüksek Divan Kurulu eski başkanlarından Sn. Kemal Zorlu ve camiamızın önde gelen isimleri katıldı.

Altay’ın çocukluk aşkı olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Ayfer Elmastaşoğlu, kulübümüzde altyapıdan başlayıp amatör ruhla en üst basamağa kadar çıkmanın hayatının en büyük başarısı olduğunu söyledi. Geçmişten keyifli anılarını paylaşan ve zaman zaman gözyaşlarına da hakim olamayan Elmastaşoğlu, Altay’ın yeniden Süper Lig hedefiyle iddialı bir konumda yer almasıyla övünç duyduğunu kaydederek, camiamıza son iki sezonda iki şampiyonluk yaşatan Özgür Ekmekçioğlu ve yönetim kuruluna teşekkür etti.

Altay’ı yaşatacak değerin öncelikle vefa duygusu olduğunu söyleyen Başkanımız Özgür Ekmekçioğlu, başta Altay SDD olmak üzere gecede emeği geçen herkese teşekkür etti. Ayfer Elmastaşoğlu’nu yeşil sahada izleme şansı bulamayan bir neslin üyesi olmaktan üzüntü duymasına rağmen efsane kaptanın tecrübelerinden yararlanma fırsatı bulmalarının en büyük kazanımlarının başında geldiğini söyleyen Ekmekçioğlu, 1967 yılında Türkiye Kupası’nı İzmir’e getirerek Anadolu’da bir futbol devrimine imza atan kadrodaki tüm isimlere minnet duyduklarını söyledi. Yarım asırlık tarihi kupayı salona getirerek Ayfer kaptana veren Başkan Ekmekçioğlu; ‘‘Altay’ın büyüklüğünü yaratan başarılar üzerinden zaman geçse de bugün her platformda bizlere saygınlık ve güç veriyor. Futbolun zor şartlarda ancak kalbi duygularla oynandığı yıllarda elde edip şanlı tarihimize kazandırdığınız başarılar için sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. İyi ki varsınız.’’ şeklinde konuştu.

Altay SDD Başkanı Dr. Aybars Akoğlu ise Altay’a hizmet etmiş kişiler için geleneksel hale getirilen vefa gecelerinin 6.’sını unutulmaz kaptan Ayfer Elmastaşoğlu adına gerçekleştirmekten büyük onur duyduklarını, dernek olarak amaçlarının camia için hizmet vermiş herkesi onore etmek olduğunu söyledi.

ZORLU’DAN İSİM SPONSORLUĞU VURGUSU

Gecenin en dikkat çekici konuşması ise camiamızın duayen ismi Kemal Zorlu’dan geldi. Elmastaşoğlu ve temsil ettiği jenerasyonun maddiyattan öte arma aşkıyla sahada mücadele ettiğine vurgu yapan Zorlu, günümüz futbolunda şartların büyük farklılık gösterdiğini söyledi. 90’lar ve 2000’li yıllarla birlikte endüstriyel futbolun Altay gibi birçok kulübü negatif etkilediğini hatırlatan Zorlu; ‘‘Günümüz ekonomik şartları firmalar için de gayet güç hale geldi. Sponsorluk anlaşmaları birçok firma için 2. plana alındı ya da uzun vadeli ertelendi. Spor kulüpleri için de sponsor bulmak zor bir hal aldı. Ancak futbolun izlediği rotaya bakacak olursak sağlam ve geniş kapsamlı sponsorlar bulamayan kulüpler için işler gün geçtikçe zorlaşacak. Bu bağlamda Altayımızın da güvenilir markalarla işbirliğini arttırması gerek. Bu sponsorluk seçenekleri arasında, Dünya çapında yaygınlaşmasına rağmen ülkemizde ve camiamızda hala tartışılan isim sponsorluğu da yer almalıdır.’’ dedi.

Katılımcıların da tek tek söz aldığı gece, hep bir ağızdan coşkuyla söylenen Altay Marşı ile sona erdi.