Teknik Direktörümüz Serkan Özbalta, Süper Lig’in 25. haftasında evimizde ağırladığımız Ç. Rizespor karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Takımda 15. günümüzü doldurduk. Zamanla yarışıyoruz. Oyuncularımızın istediklerimizi sahada yansıtabilmeleri adına uğraş veriyoruz. Oyuncularımın da ciddi fedakarlığı var. Bulundukları konumdan daha sağlıklı bir ortama çıkmak için dediklerimi dinleyip, özveriyle yapmaya çalışıyorlar. Gösterilen çabayı oyun anlamında görüyoruz. Skor bazen sizi mutlu etmez ama iki haftada alınan 4 puan ve gol yenilmeyen 2 maç var. Bu durum takıma ekstra güven verir.

Özbalta, kendilerine destek olan Altay taraftarına teşekkür ederek, artık önlerindeki Beşiktaş maçını düşündüklerini kaydetti.

İki haftada alınan 4 puanın yanı sıra bu periyotta gol yemediklerini hatırlatan Özbalta, “Gol yememek takıma güven verir. Demek ki iyi mücadele ettiğin zaman top o kaleye girmiyor. İki takımı da tebrik ediyorum, bunlar zor stresli maçlar. Taraftarımız da çok coşkuluydular. Onlara çok teşekkür ediyorum. Maçtan sonra bizleri bağrına bastılar. Altay takımına yakışır taraftar olduklarını görmenin mutluluğunu yaşıyorum. Önümüzdeki Beşiktaş deplasmanından 3 puanla dönmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Kadroda bulunmayan Cesar Pinares’i kasık bölgesindeki sakatlığı nedeniyle riske etmediklerini aktaran Özbalta, eşinin rahatsızlığı bulunan Ahmed Rayan’ın ise Mısır’a gittiğini, gelecek hafta 2 oyuncunun da takıma dönebileceğini sözlerine ekledi.