Altay Spor Kulübü, siyah beyazlı formamızı 100’den fazla giyen futbolcularımızı onurlandırmak amacıyla 100’LER KULÜBÜ kuruyor.

İlk etapta Süper Lig maçlarında forma giyen futbolcularımızın dahil edileceği 100’ler Kulübü, araştırmalar derinleştirildikçe tüm ligleri ve kupa maçlarını kapsayacak niteliğe kavuşturulacak.
Böylelikle Büyük Altay tarihine damgasını vuran unutulmaz futbolcularımızın isimleri sonsuza kadar yaşatılırken, oyuncular da genç kuşağa tanıtılacak.

İlk incelemede Süper Lig’de siyah-beyazlı formamızı 100’den fazla giyen 50’ye yakın Altaylı tespit edildi. “Büyük Mustafa” Mustafa Denizli’nin ilk sırada aldığı listede Ayfer Elmastaşoğlu, Zafer Bilgetay, Bilal Yaşar, Tanzer Sencer, Zinnur Sarı, Varol Ürkmez, Enver Katip, Kazım Yıldız, Sabahattin Erbuğa, Mithat Mıhçı, Mustafa Kaplakaslan, Mustafa Turgat, Şeref İncirmen, Ali Rıza Şenol, Miodrag Yesiç, Turgut Uçar, Erol Togay, Aytekin Erhanoğlu, Şeref Onarlıoğlu, Alper Timur ve Ümit Kayıhan gibi isimler yer alıyor.

Listede yine son dönemin çok yakından tanıdığı Orhan Üstündağ, Tahir Karapınar, Şanver Göymen, Müfit İkizoğlu, Ahmet Akuygur, Reha Kapsal, Ramazan Torunoğlu, Erdi Demir, Yüksel Kepoğlu, Serdar Berkin, Hakan Kayalar, Zafer Öğer ve Serkan Karababa da bulunuyor. Yaklaşık 50 kişilik liste, önümüzdeki günlerde eksiksiz bir şekilde tamamlanacak. Hemen ardından ise tüm lig ve kupa maçları tamamlanarak Büyük Altay’ın 100’ler Kulübü oluşturulacak.

Başkanımız Sn. Özgür Ekmekçioğlu, 100’ler Kulübü projesi için “Altay, ülkemizin en köklü camialarından biri. Bugüne kadar Türk futboluna yüzlerce oyuncu yetiştirdi. Altaylı Mustafa, Altaylı Ayfer, Altaylı Orhan, Altaylı Ramazan kolay olunmuyor. Hepsi, futbol tarihine damgasını vuran oyuncularımız. Altay Spor Kulübü, kendi değerlerine ne kadar çok sahip çıkarsa, o kadar güçlenecek ve yeni kuşağa kendini o kadar iyi anlatabilecek. Bu nedenle 100’ler Kulübü, en önemli projelerimiz arasında yer alıyor” dedi.