Teknik Direktörümüz Serkan Özbalta, Süper Lig’in 28. haftasında deplasmanda konuk olduğumuz ve sahadan bir puan ile ayrıldığımız F. Karagümrük karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan Özbalta, “Buraya dünkü müsabakaların sonuçlarını öğrenerek geldik. Rakiplerimizin ikisi kazandı, o maçlardan beklentilerimiz vardı ama gerçekleşmedi. Puan farkı biraz açıldı. Bugün mutlak galip gelmemizin bilinciyle sahaya çıktık. Rakibimizin kaliteli bir kadrosu var, ilk yarı bazı şeyler istediğimiz gibi gelişirken, Naderi’nin kırmızı kart görmesi hesaplarımızı altüst etti.

Maçtan önce eksik kalırsam ne yapabilirimin planlarını yapıyorsunuz. Kırmızı kart gördüğümüzde Karagümrük orta sahası, bir fazla oyuncuyla atağa rahat çıkabiliyordu. 4-2-3 gibi değil de tam tersini düşünerek çıktım orta sahayı bozmadan, iki kenar ve bir forveti koyarak başladık. Bunda da başarılı olduk. Caner’le geleceklerini ve orta keseceklerini biliyorduk, buna tedbir aldık. Çok gol pozisyonu olmadı, 10 kişi kaldığımız böyle bir deplasmanda 1 puan iyidir.” ifadelerini kullandı.

Önlerinde çok önemli gördükleri Yeni Malatyaspor karşılaşmasının olduğunu aktaran Serkan Özbalta, “Malatya için de final maçlarından biri olacak. 10 hafta var ve her hafta, ne olacağı bilinmeyen bir yere doğru gidiyor. Kazanıp, rakiplerin kaybetme ihtimalini değerlendirip 9 hafta kala puan farkını indirmek istiyoruz. 34-36 puan bandında olan takımlar var. Rakiplerin kaybetme ihtimalini değerlendirerek, puan farkını 3’e indirmek istiyoruz. Bu stresin içine onların da girebileceğini biliyoruz. Sonuna kadar mücadelemizi devam ettireceğiz. Bu maç bizim için özel bir yeri oldu. Yarından itibaren Yeni Malatyaspor maçı hazırlıklarına başlayacağız” ifadelerini kullandı.